Egentlig har jeg ikke så meget at sige, andet end at Theis og jeg, endnu engang gik live med løst og fast om foto.

Vi kommer endnu engang bredt omkring alt fra bøger til feedback og lidt Q&A.

Omtalt i videoen

07:02​ : Karla shoot
27:23​ : Q&A hvordan laver Theis Hud?
29:50​ : Billede kritik 1
46:10​ : Billede kritik 2
57:34​ : Carsten Egevang – https://www.carstenegevang.com/
1:03:10​ : Fragment Photobooks – https://www.fragmentphotobooks.com/
58:38​ : Color Management & Quality Output: Working with Color from Camera to Display to Print: – https://bit.ly/32aIsHW
1:00:00​ : Martin Parr – https://www.martinparr.com/
1:01:00​ : Portræt konkurrence på Danske Fotografer – Bog af Søren Rønholt
1:08:15​ : Mogens Trolle – http://www.mogenstrolle.com
1:09:50​ : David Yarrow – https://davidyarrow.photography/
1:13:45​ : Billede kritik 3
1:27:20​ : Jakobs Workshop den 24 April 2021 – https://www.jakobkjoller.dk/blog/tag-…
01:30:00​ : Ole Christiansen: http://olechristiansen.dk/

Vol. 4 med emnet “Minimalt” går live på mandag kl 20:30, kom frisk!

Har du billeder eller spørgsmål du gerne vil have svar på, så sende dem vores vej 🙂

https://www.facebook.com/events/508859820144823/


Vil du have et skub bag i og blive en bedre fotograf?

Kig ind på min patreon konto og deltag i de månedlig udfordringer og få feedback.

Udover opgaver vil du få mine videoer før de kommer på youtube og her på bloggen. Derudover kommer der eksklusivt indhold, livestreams, Q&A, og meget mere kun for Patreon medlemmerne.

Med andre ord: bloggen fortsætter som vanligt mere der der sker endnu mere på min Patreon kanalen 😉


Categorised in: ,

This post was written by jakob